Національний мистецький фестиваль «Кропивницький»

Наймасштабніша і найяскравіша подія року!

Міністерство культури України

За підтримки Кіровоградської обласної державної адміністрації

Кіровоградської обласної ради

Міської ради м. Кропивницького

Ініціатор фестивалю – народний депутат України

Олександр ГОРБУНОВ

Лише дві речі виправдовують людське існування — кохання і мистецтво.

Вільям Сомерсет Моем

 

 

 

«Перший Національний мистецький фестиваль «КРОПИВНИЦЬКИЙ» відбувся! Але кінцеве розуміння і соціальна віддача від цього дійства ще попереду.

Той шлях, який обрала Україна, шлях ідеологічної незалежності – незворотній.

І світ не знає більш зрозумілої, щирої і правдивої мови для донесення ідей і вирішення будь-яких протиріч, ніж мова мистецтва. І фестиваль цю тезу успішно довів.

Усі переконалися, що гасло «Кропивницький об’єднує», яке ми створили, ініціюючи перейменування міста, продовжує жити, а після фестивалю стало ще  актуальнішим.

Нині нова назва об’єднує нас у любові до мистецтва, до рідного краю, до його історії. Хай живе Кропивницький!».

 

Олександр Горбунов

Народний депутат України

 

«Національний мистецький фестиваль «Кропивницький» вийшов за рамки міста, області, регіону. Про нього говорить уся Україна. Це – великий розголос великої події. Переповнює гордість, що всі ми спільно зробили велику справу.

Фестиваль почав об’єднувати людей і довкола мистецьких подій, і довкола нової назви міста, а місто Кропивницький стало енергетичним простором для людей, які об’єднуються.

Мистецькі фестивалі — це інвестиція в потенціал міста, регіону, коли на порядку денному в реформуванні країни ключову роль відіграє культура, яка відбудовує, мирить, об’єднує, дарує гарний настрій та надію»

Євген Нищук,

Міністр культури України

 

 

 

Історія фестивалю

Мистецтво у назві міста

У липні 2016 року місто в центрі України отримало нову назву з мистецьким колоритом – Кропивницький.

Саме тут Марко Лукич Кропивницький створив перший в Україні професійний театр – «Театр корифеїв» (1882 р.), який став не тільки осередком української культури в місті, а й набув величезної популярності за його межами. Актори стали справжніми мегазірками свого часу. Вони неодноразово отримували пропозиції від найкращих світових театрів, але залишилися вірними Україні!

А Марко Кропивницький для нас – не тільки письменникдраматург і  театральний діяч, а в першу чергу – людина великої відваги в ім’я Батьківщини.

Уявіть: у добу тотального наступу на українську культуру, коли офіційними указами заборонялося друкувати українські книги, а українська мова не мала права звучати на театральній сцені, М. Кропивницький наважується ставити українські спектаклі! І робить їх настільки успішними, що аншлаги супроводжують кожен виступ і усі гастролі навіть за межами України.

Саме такі люди, як М. Кропивницький, зберегли наші мистецькі традиції і дали поштовх для подальшого розвитку української культури.

Як виникла ідея проведення фестивалю

Наше місто дало світові багатьох митців-інтелектуалів, які значною мірою сформували українську ідентичність. Це і є тим брендом, завдяки якому місто достойне стати мистецькою столицею України.

Однією з найкращих форм популяризації цього бренду стала ідея проведення Національного мистецького фестивалю «Кропивницький».

Ідея належить народному депутату України – Олександру Горбунову.

За підтримки Міністерства культури України була зібрана потужна творча команда, і в серпні 2017 року фестиваль уперше був проведений.