Національний мистецький фестиваль «Кропивницький» знову покаже дійства, яких не бачив обласний центр

 

Коли: з 29 серпня по 2 вересня 2018 року

Де: Площа Героїв Майдану
вул. Дворцова
Театр  імені Марка Кропивницького

Обласна філармонія м. Кропивницького

 

Мистецтво у найрізноманітніших своїх проявах запропонує цьогоріч Національний мистецький фестиваль «Кропивницький», який вдруге відбуватиметься в обласному центрі Кіровоградщини. Завісу головних мистецьких локацій привідкрив ініціатор фестивалю народний депутат України Олександр Горбунов, озвучивши попередню програму та назвавши імена запрошених виконавців і творчих колективів.

«Ми повністю проаналізували минулорічний фестиваль, відгуки гостей і глядачів. Ми зрозуміли, що основною публікою фесту були молодь та люди середнього віку. Цьогоріч ми хочемо розширити аудиторію, тому передбачаємо один із днів фестивалю для дитячої програми. Окрім цього, ми продовжимо дивувати – знову приїдуть виконавці і колективи, яких Кропивницький ще не бачив», –  розповів Олександр Горбунов. Саме він запровадив традицію проведення Національного фестивалю з першого ж року  існування нової назви міста – Кропивницький, цим самим надавши йому нове обличчя і широке мистецьке визнання.

Червоною ниткою пройде через цьогорічний фестиваль соціальний проект «Герої серед нас». Протягом усіх днів відвідувачі будуть знайомитися з жителями області, вчинки і життя яких можна назвати героїзмом, з особистостями, які присвячують все своє життя суспільно-важливим справам і глобальним соціальним проектам. Завдяки обраній концепції розкриття небайдужості та самопожертви українських героїв, у списку локацій фестивальної програми з’являться Фортечні вали, де заплановано провести вечірньо-нічний концерт-реквієм.

Дитячу програму можна відвідати у третій день фестивалю, 31 серпня, коли виступатимуть інтерактивні клоуни, театри для дітей. Атмосферу «Кропивницький-2018» відчують і пацієнти дитячих відділень медзакладів, до яких завітають відомі українські актори в образі Лікарняних Клоунів.

Театральну і музичну програму фестивалю представлятимуть як колективи з класичним репертуаром, так і представники українського мейнстріму. Потужний і різноманітний музичний контент усі дні звучатиме на сцені обласної філармонії і не тільки. Два концерти відбудуться у відкритому форматі «openair» на площі Героїв Майдану.

Музичну програму представлять:

Ансамбль класичної музики імені Бориса Лятошинського

Національного будинку органної та камерної музики

«Юркеш», «Мандри», Юлія Лорд, «Нічлава», Ірина Федишин,

СКАЙ, «Без Обмежень», «ТІК», Альоша, «Антитіла»,

Тарас Петриненко, «Бумбокс»

Дитячу програму представлять:

Львівський академічний театр «Воскресіння»з вуличною виставою «Принцеса та людожер», 

інтерактиви клоунів з Києва та Львова на вулицях та площах міста.