ПРО ФЕСТИВАЛЬ

 

Назва: «Національний мистецький фестиваль «Кропивницький»

Рік започаткування: 2017

Місце проведення: м. Кропивницький Кіровоградської області

Дати: кінець серпня – початок вересня.

Термін: 6 днів

Мета:

Популяризація Кропивницького як міста з глибокими мистецькими традиціями та знакової локації на фестивальній мапі України.

 

Фестиваль «Кропивницький–2017» у цифрах:

  • близько 500 українських зірок
  • 21 вистава
  • 8 концертів
  • 15 музичних гуртів
  • 5 кінопоказів
  • 7 творів візуального мистецтва (скульптурних об’єктів, інсталяцій)
  • 50 000 глядачів

 

Донині місто не знало такого масштабного напливу українських митців різних жанрів. Театр і кіно, візуальне мистецтво і поетичний марафон, класична музика і сучасні популярні, виключно українські, гурти — усім цим могли насолодитись жителі та гості Кропивницького. А також споглядати вуличну лабораторію-перформанс,  відвідати творчі майстер-класи, виставку-ярмарок робіт художників, а також долучитись до благодійних заходів на підтримку воїнів АТО.

 

Гасло фестивалю:

 Культура в час випробувань і реформ!

«Кропивницький» – фестиваль з українським контентом!

У жителів невеличких міст часто є хибне уявлення, нібито всі масштабні події відбуваються десь далеко: у столиці або містах-мільйонниках. І тільки обрані можуть собі їх дозволити. Щось подібне було і з жителями міста в центрі України.

Аж поки не з’явилася настільки потужна мистецька хвиля, яка винесла місто Кропивницький на її всеукраїнський гребінь і досі продовжує захоплювати все більше сердець.

Ім’я цій хвилі – Національний мистецький фестиваль «Кропивницький»!

І вже у 2017 році кропивничани і гості міста під час фестивалю відвідали протягом тижня двадцять одну виставу по-справжньому брендових театрів, співали в супроводі найпопулярніших музичних гуртів на центральній площі міста, заслуховувалися віршами в авторському виконанні відомих поетів, пізнали високе візуальне мистецтво, та й узагалі – мали змогу поспілкуватися  із зірками всеукраїнського рівня.

Це саме той випадок, коли високе мистецтво на кілька днів стає доступне кожному!

І надважливим є те, що цей фестиваль – з потужним українським контентом.

Саме такі заходи роблять нас стійкими перед чужим ідеологічним впливом в умовах інформаційної війни. Вони формують прогресивний ук раїнський світогляд, розставляють правильні акценти, закладають надійний ґрунт для подальшого збагачення українського контенту в кіно, на радіо й телебаченні, і зрештою – в суспільному дискурсі.

А гасло фестивалю «Культура в час випробувань і реформ!» справді підтверджує, що мистецтво може стати потужною мирною зброєю захисту власної країни.